PEC19SAFN
DigiKey Part Number
S1062E-19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC19SAFN
Description
CONN HEADER VERT 19POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 19 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.620" (15.75mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.950" (24.13mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 20,96000kr 20,96
10kr 17,84100kr 178,41
100kr 15,16030kr 1 516,03
500kr 13,53206kr 6 766,03
1 000kr 12,88627kr 12 886,27
5 000kr 11,50389kr 57 519,45
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 42
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM