PEC13SGBN
DigiKey Part Number
S1322E-13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC13SGBN
Description
CONN HEADER R/A 13POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 13 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.200" (5.08mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 18,34000kr 18,34
10kr 15,56700kr 155,67
100kr 13,22750kr 1 322,75
500kr 11,80694kr 5 903,47
1 000kr 11,24348kr 11 243,48
5 000kr 10,03730kr 50 186,50
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 200
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 1945
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 169
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM