PBC23DBBN
DigiKey Part Number
S2121E-23-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC23DBBN
Description
CONN HEADER R/A 46POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 46 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.200" (5.08mm)
Insulation Height
0.240" (6.10mm)
Number of Rows
2
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 38,36000kr 38,36
10kr 32,58500kr 325,85
100kr 27,68980kr 2 768,98
500kr 24,71746kr 12 358,73
1 000kr 23,53831kr 23 538,31
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 72POS 2.54MM
In-Stock: 173
CONN HEADER R/A 2POS
In-Stock: 244
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
In-Stock: 406
CONN HEADER R/A 8POS 2.54MM