PBC22SABN
DigiKey Part Number
S1021E-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC22SABN
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
PBC22SABN Models
Category
Contact Length - Post
0.230" (5.84mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.560" (14.22mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 19,18000kr 19,18
10kr 16,32500kr 163,25
100kr 13,87300kr 1 387,30
500kr 12,38304kr 6 191,52
1 000kr 11,79207kr 11 792,07
5 000kr 10,52705kr 52 635,25
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 1330
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 2735
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM