PBC22SAAN
DigiKey Part Number
S1011E-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC22SAAN
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
PBC22SAAN Models
Category
Contact Length - Post
0.120" (3.05mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.450" (11.43mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 15,72000kr 15,72
10kr 13,33100kr 133,31
100kr 11,33110kr 1 133,11
500kr 10,11420kr 5 057,10
1 000kr 9,63156kr 9 631,56
5 000kr 8,59814kr 42 990,70
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 49835
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 31161
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM