PBC19SBDN
DigiKey Part Number
S1141E-19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC19SBDN
Description
CONN HEADER R/A 19POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 19 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.400" (10.16mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 29,47000kr 29,47
10kr 25,01600kr 250,16
100kr 21,25800kr 2 125,80
500kr 18,97516kr 9 487,58
1 000kr 18,06995kr 18 069,95
5 000kr 16,13194kr 80 659,70
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 1628
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 360
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 44
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM