PBC17SABN
DigiKey Part Number
S1021E-17-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC17SABN
Description
CONN HEADER VERT 17POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 17 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
PBC17SABN Models
Category
Contact Length - Post
0.230" (5.84mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.560" (14.22mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 15,72000kr 15,72
10kr 13,32200kr 133,22
100kr 11,32180kr 1 132,18
500kr 10,10578kr 5 052,89
1 000kr 9,62342kr 9 623,42
5 000kr 8,59090kr 42 954,50
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 1330
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 2735
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM