PBC17SAAN
DigiKey Part Number
S1011E-17-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC17SAAN
Description
CONN HEADER VERT 17POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 17 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
PBC17SAAN Models
Category
Contact Length - Post
0.120" (3.05mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.450" (11.43mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 12,91000kr 12,91
10kr 10,97400kr 109,74
100kr 9,32070kr 932,07
500kr 8,31948kr 4 159,74
1 000kr 7,92235kr 7 922,35
5 000kr 7,07223kr 35 361,15
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 49835
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 31161
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM