VN5E010AHTR-E
DigiKey Part Number
497-10505-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10505-1-ND - Cut Tape (CT)
497-10505-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VN5E010AHTR-E
Description
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 6HPAK
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 60A HPAK
EDA/CAD Models
VN5E010AHTR-E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Current - Output (Max)
60A
Series
Rds On (Typ)
10mOhm
Active
Features
Auto Restart
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Ratio - Input:Output
1:1
Mounting Type
Surface Mount
Output Configuration
High Side
Supplier Device Package
HPAK
Output Type
N-Channel
Package / Case
Interface
On/Off
Base Product Number
Voltage - Load
4.5V ~ 28V