STLQ020J18R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STLQ020J18R |
Description | IC REG LIN 1.8V 200MA 4-FLIPCHIP |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 4-FlipChip (0.77x0.77) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STLQ020J18R Models |
Category | Current - Quiescent (Iq) 1 µA |
Mfr | Current - Supply (Max) 150 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 52dB ~ 45dB (100Hz ~ 10kHz) |
Part Status Active | Control Features Enable |
Output Configuration | Protection Features Over Current, Over Temperature |
Output Type | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Number of Regulators 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Package / Case 4-UFBGA, FCBGA |
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V | Supplier Device Package 4-FlipChip (0.77x0.77) |
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 200mA | Base Product Number |