SMAJ58CA-TR
DigiKey Part Number
497-6509-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6509-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6509-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58CA-TR
Description
TVS DIODE 58VWM 121VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 19A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ58CA-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V