ALTAIR05T-800TR
DigiKey Part Number
497-10809-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10809-1-ND - Cut Tape (CT)
497-10809-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALTAIR05T-800TR
Detailed Description
Converter Offline Flyback Topology 16-SO
EDA/CAD Models
ALTAIR05T-800TR Models
Category
Voltage - Start Up
13 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
11.5V ~ 23V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown
800V