RTAN0805BKE10R0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 5 364
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 28 243
Datasheet
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Similar
Similar
TE Connectivity Passive Product
10 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Stackpole RTAN Series Resistors | Digi-Key Daily
RTAN0805BKE10R0
DigiKey Part Number
RTAN0805BKE10R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RTAN0805BKE10R0CT-ND - Cut Tape (CT)
RTAN0805BKE10R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BKE10R0
Description
RES 10 OHM 0.1% 1/5W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0805BKE10R0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)