RAVS324DJT10K0
DigiKey Part Number
738-RAVS324DJT10K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVS324DJT10K0
Description
RES ARRAY, AS, 10 Kohm, 5%, 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVS324DJT10K0 Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
2012, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
2012
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)