SPDL2012-900-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL2012-900-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SPDL2012-900-2P-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL2012-900-2P-T
Description
CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Signal Transformer
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
400mA