T-WORK9000-160-160-3.0
DigiKey Part Number
3153-T-WORK9000-160-160-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T-WORK9000-160-160-3.0
Detailed Description
Thermal Pad Brown 160.00mm x 160.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.118" (3.00mm)
Thermal Conductivity
20W/m-K
Outline
160.00mm x 160.00mm