SX3B12.000F0810F30
DigiKey Part Number
5852-SX3B12.000F0810F30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX3B12.000F0810F30
Description
CRYSTAL 12.0000MHz 8pF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)