NSYCRN86300
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN86300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN86300
Description
ENCLOSURE STL 31.5"L X 23.62"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm) X 11.811" (300.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN86300 Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
744in² (4800cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Gray
Size / Dimension
31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm)