NSYCRN44200
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN44200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN44200
Description
ENCLOSURE STL 15.75"L X 15.75"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 15.748" L x 15.748" W (400.00mm x 400.00mm) X 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN44200 Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
248in² (1600cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Gray
Size / Dimension
15.748" L x 15.748" W (400.00mm x 400.00mm)