LUCA18BL
DigiKey Part Number
4008-LUCA18BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LUCA18BL
Description
STD CONTROL 4.5-18A 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Control Unit 24V, 18A
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LUCA18BL Models
Category
Accessory Type
Control Unit
Manufacturer
Schneider Electric
Usage
Motor Starter
Series
Specifications
24V, 18A