TSW-104-23-L-S
DigiKey Part Number
SAM1071-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-104-23-L-S
Description
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-104-23-L-S Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Gold
Pitch - Mating
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Number of Positions
Contact Finish - Post
Tin
Number of Rows
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Additional Resources
In-Stock: 141
Factory Stock: 3 246
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 6,27000kr 6,27
10kr 5,29500kr 52,95
100kr 4,50080kr 450,08
500kr 4,01698kr 2 008,49
1 000kr 3,82520kr 3 825,20
5 000kr 3,41453kr 17 072,65
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
In-Stock: 241
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM