TSW-101-23-S-D
DigiKey Part Number
SAM1072-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-101-23-S-D
Description
CONN HEADER VERT 2POS
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 2 position
EDA/CAD Models
TSW-101-23-S-D Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Contact Finish - Post
Tin
Row Spacing - Mating
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Additional Resources
In-Stock: 263
Factory Stock: 4 464
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 5,89000kr 5,89
10kr 5,01400kr 50,14
100kr 4,25760kr 425,76
500kr 3,79994kr 1 899,97
1 000kr 3,61835kr 3 618,35
5 000kr 3,22990kr 16 149,50
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 100POS 2.54MM
In-Stock: 770
CONN HEADER VERT 98POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 96POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 94POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 92POS 2.54MM