SSA-102-W-G
DigiKey Part Number
SAM1123-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSA-102-W-G
Description
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Receptacle, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
EDA/CAD Models
SSA-102-W-G Models
Bulk
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Insulation Height
0.230" (5.85mm)
Contact Length - Post
0.656" (16.66mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating
1000V
Additional Resources
In-Stock: 13
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 21,98000kr 21,98
10kr 18,65400kr 186,54
100kr 15,85160kr 1 585,16
500kr 14,14932kr 7 074,66
1 000kr 13,47397kr 13 473,97
5 000kr 12,02867kr 60 143,35
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 32POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 162
CONN RCPT 31POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 297
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 156
CONN RCPT 29POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 156
CONN RCPT 28POS 0.1 GOLD PCB