FJH-24-D-12.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 905
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 379
Datasheet
In Stock: 431
In Stock: 208
In Stock: 0
GCT
In Stock: 493
GCT
In Stock: 0
Image for FJH-24-D-12.00-4 is not available
FJH-24-D-12.00-4
DigiKey Part Number
FJH-24-D-12.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-24-D-12.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
EDA/CAD Models
FJH-24-D-12.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)