CEB-20D64
DigiKey Part Number
102-1126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-20D64
Description
BUZZ ELMNT PZO 6.5KHZ 20MM W/WIR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.5 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.787" Dia (20.00mm) 350 Ohms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CEB-20D64 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Type
Standard
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Impedance
350 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
13000pF @ 120Hz
Packaging
Bag
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.787" Dia (20.00mm)
Frequency
6.5 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p