35MU105MB13225
DigiKey Part Number
1189-2529-2-ND - Tape & Reel (TR)
1189-2529-1-ND - Cut Tape (CT)
1189-2529-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35MU105MB13225
Description
CAP FILM 1UF 20% 35VDC 1210
Detailed Description
1 µF Film Capacitor 35V Acrylic, Metallized 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
35MU105MB13225 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - DC
35V