UCR10CEVPFSR056 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UCR10CEVPFSR056 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 56 mOhms ±1% 1.25W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±60ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Resistance | Ratings AEC-Q200 |
Tolerance | Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) |
Power (Watts) | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |