SLR-332VRT32 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLR-332VRT32 |
Description | LED RED DIFFUSED T-1 T/H |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red 630nm LED Indication - Discrete 2V Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lens Size 3.20mm Dia |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V |
Series | Current - Test 10mA |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Viewing Angle 85° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Wavelength - Dominant |
Configuration Standard | Package / Case Radial |
Lens Color Red | Supplier Device Package |
Lens Transparency Diffused | Height (Max) 4.60mm |