RTR025N05TL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 7 250
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 714
Datasheet
N-Channel 45 V 2.5A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount TSMT3
RTR025N05TL
DigiKey Part Number
RTR025N05TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RTR025N05TLCT-ND - Cut Tape (CT)
RTR025N05TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTR025N05TL
Description
MOSFET N-CH 45V 2.5A TSMT3
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTR025N05TL Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.5V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
3.2 nC @ 4.5 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±12V
Part Status
Obsolete
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
250 pF @ 10 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1W (Ta)
Technology
Operating Temperature
150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
45 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
TSMT3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
2.5V, 4.5V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
130mOhm @ 2.5A, 4.5V