BR25H160F-2LBH2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BR25H160F-2LBH2 |
Description | IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ 8SOP |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 10 MHz 8-SOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BR25H160F-2LBH2 Models |
Category | Memory Interface SPI |
Mfr | Clock Frequency 10 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 4ms |
Part Status Not For New Designs | Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |