XLH535125.000000I
DigiKey Part Number
800-4278-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH535125.000000I
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
47mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)