R12P21503D
DigiKey Part Number
945-3069-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R12P21503D
Description
DC DC CONVERTER 15V -3V 2W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -3V 10.8V - 13.2V Input
EDA/CAD Models
R12P21503D Models
Category
Voltage - Output 2
-3V
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
84%
Voltage - Input (Min)
10.8V
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.6mm x 9.8mm x 12.5mm)