EM1126-60-2#
DigiKey Part Number
501-2552-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM1126-60-2#
Description
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 60"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Banana Plug, Single, Stackable To Tip Plug, Stackable Patch Cord 3000VDC (3kV)
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
3000VDC (3kV)
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 54
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 139,30000kr 139,30
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 73
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 18"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 36"
In-Stock: 42
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 12"
In-Stock: 48
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 24"
In-Stock: 49
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 48"