PE3C8873/BK-120 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial HD-BNC to HD-BNC Belden 1855A 120.0" (3.0m) 10.0'
PE3C8873/BK-120
DigiKey Part Number
6099-PE3C8873/BK-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8873/BK-120
Description
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 10'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
Belden 1855A
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
HD-BNC to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
HD-BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
HD-BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C