PE3C2211-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C2211-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2211-36
Description
N MALE TO TNC MALE LOW LOSS CABL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 240UF 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240UF
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C