ERZ-V14D330
DigiKey Part Number
P7309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V14D330
Description
VARISTOR 33V 2KA DISC 15.5MM
Detailed Description
33 V 2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 15.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V14D330 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
36 V
Current - Surge
2 kA
Series
Energy
9.5J
Capacitance @ Frequency
12200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
30 V
Package / Case
Disc 15.5mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V