AFY240320A0-2.4INTH-C
DigiKey Part Number
2544-AFY240320A0-2.4INTH-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFY240320A0-2.4INTH-C
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) MCU, 18-Bit (RGB) 2.4" (60.96mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
2.4" (60.96mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
38.72mm W x 50.96mm H