MM3Z15VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 5 000
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 13 346
Datasheet
Comchip Technology
In Stock: 1
Zener Diode 15 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z15VT1G
DigiKey Part Number
MM3Z15VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z15VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z15VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z15VT1G
Description
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323
Detailed Description
EDA/CAD Models
MM3Z15VT1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms