OJ4715E-R52 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 273-OJ4715E-R52TR-ND - Tape & Reel (TR) 273-OJ4715E-R52CT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | OJ4715E-R52 |
Description | RES 470 OHM 5% 1/8W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power (Watts) |
Mfr | Composition |
Series | Temperature Coefficient -450ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm) |