S10L0C-P05MFG0-2200
DigiKey Part Number
S10L0C-P05MFG0-2200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S10L0C-P05MFG0-2200
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Connector Type
Shielding
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.059" ~ 0.087" (1.50mm ~ 2.20mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C