GCM1885C2A331GA16D is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GCM1885C2A331GA16D
DigiKey Part Number
490-GCM1885C2A331GA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885C2A331GA16D
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM1885C2A331GA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)