DLW5BTM251TQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5BTM251TQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5BTM251TQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5BTM251TQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5BTM251TQ2L
Description
CMC 5A 2LN 250 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 250 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 20mOhm
EDA/CAD Models
DLW5BTM251TQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.197" T (5.00mm x 5.00mm)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
250 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
5A