BLM31KN471SN1L
DigiKey Part Number
490-16530-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16530-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16530-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM31KN471SN1L
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 4A 20mOhm
EDA/CAD Models
BLM31KN471SN1L Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz