BLM03HG122SN1D
DigiKey Part Number
490-15008-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15008-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15008-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03HG122SN1D
Description
FERRITE BEAD 1.2 KOHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 100mA 3.5Ohm
EDA/CAD Models
BLM03HG122SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
3.5Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
1.2 kOhms @ 100 MHz