0430300038-12-V9
DigiKey Part Number
0430300038-12-V9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300038-12-V9
Description
12" PRE-CRIMP A1857/19 VI001 VIO
Customer Reference
Detailed Description
Violet 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Violet
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)