DSC1003CL5-100.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1003CL5-100.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1003CL5-100.0000T
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
16.6mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)