EOWS201212M161
DigiKey Part Number
5262-EOWS201212M161TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS201212M161CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS201212M161DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS201212M161
Description
CMC 160 OHM 340MA 2LN SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 160 Ohms @ 100 MHz 340mA DCR 300mOhm
Category
Current Rating (Max)
340mA
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Impedance @ Frequency
160 Ohms @ 100 MHz