EBMS100505K221
DigiKey Part Number
5262-EBMS100505K221TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EBMS100505K221CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EBMS100505K221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EBMS100505K221
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 100mA 800mOhm
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz