CG2H40045P
DigiKey Part Number
1465-CG2H40045P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG2H40045P
Description
RF MOSFET HEMT 28V 440206
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 400 mA 4GHz 16dB 45W 440206
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current - Test
400 mA
Series
Power - Output
45W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
120 V
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Technology
HEMT
Package / Case
440206
Frequency
4GHz