SZSMF20AT1G
DigiKey Part Number
F11650TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11650CT-ND - Cut Tape (CT)
F11650DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF20AT1G
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V